ЕКСПЕРТИ ПРО ШІСТЬ ПОМИЛОК, ЯКИХ ВАРТО УНИКАТИ, ПРОДАЮЧИ НЕРУХОМІСТЬ САМОСТІЙНО

Компанія «Атланта Нерухомість» ділиться досвідом, як продати житлову чи комерційну нерухомість. Маючи за плечима 20-літній досвід, фахівці окреслили шість основних помилок, яких допускають співвласники майна під час його продажу самостійно.
Як розповідає керівник відділу житлової нерухомості компанії «Атланта Нерухомість» Роман Вольчинський, продаючи майно, лучани часто роблять типові помилки, втрачаючи при цьому час, а головне - гроші. Разом із своїм колегою – керівником відділу комерційної нерухомості Олександром Данкіним, експерти виділяють основні та найпоширеніші помилки.

Отож, запам’ятайте шість помилок, які називають експерти, і не робіть їх!

1. Розпочали продаж нерухомості, маючи проблеми з документами
Це найважливіший крок перед початком продажу нерухомості. Об'єкт повинен бути юридично готовий – підготовлено всі необхідні документи (зняті арешти, в разі наявності, зареєстроване в реєстрі право власності, переоформлена спадщина тощо) для укладення договору. Ви повинні вирішити всі питання з іншими співвласниками (якщо такі, звісно, є). Без їхньої згоди продаж неможливий.
Якщо на ваше житло чи комерцію знайдеться покупець, а виявиться, що є проблема в документах, то велика ймовірність того, що він може відмовитись від купівлі у вас. Або ж ситуація покупця не дозволить чекати. Прикро, правда ж?! Якщо покупець погодився на вашу ціну ще й без торгу, то прикро вдвічі!
Вихід є - можна скористатись послугами будь-якого нотаріуса на предмет того, чи готова квартира до продажу, або ж прийти до нас на консультацію, яка є безкоштовною.

2. Не підготували нерухомість до показу
Житло чи комерційна нерухомість – це дуже дорогий товар. Він повинен бути представлений для покупця в найкращому стані, наскільки це можливо.
Для цього не потрібно робити дорогого ремонту, достатньо лише, наприклад, відремонтувати непрацюючий кран чи розетку, прибрати зайві речі, усунути джерело неприємного запаху. І це лише маленька частинка наших рекомендацій.
Стан квартири, будинку, приміщення не товарного вигляду є основною причиною для торгу покупця.

3. Стартували з високої ціни – не змогли проаналізувати реальну ситуацію на ринку
Господарі завжди дорожче оцінюють своє житло чи комерцію, ніж це реально є на ринку нерухомості Луцька. Чому? Відповідь дають таку: «За скільки купив - за стільки хочу продати», «Мені треба для того чи іншого саме така сума грошей», «У моєму будинку продається ще дорожче».
За допомогою майбутніх отриманих коштів власники нерухомості вирішують свої поставлені цілі. Але ж ринок нерухомості диктує свої правила.
У визначенні правильної стартової ціни важливий аналіз реальної ситуації на ринку нерухомості нашого міста, а не ваше бажання. Можна виставити нерухомість на продаж із завищеною ціною і довгий період продавати її. А можна вийти на ринок із ціною, яка приблизна до середньої ціни на ринку і вже по ситуації її корегувати.
Важливим фактором є саме показник, за яку ціну нерухомість продається, а не ціна за яку об’єкт виставлений на продаж. Це ключове при складанні стартової ціни. Ми не маємо на увазі, що ціна має бути низькою, зовсім ні. Вона повинна бути саме ринковою на конкретний період продажу.
Якщо у вас немає можливості визначитись, з якою ціною виходити на ринок – зверніться до нас, ми порадимо.

4. У вас неякісна реклама
На сьогодні в Луцьку продається багато об'єктів нерухомості. Якщо Ви подали своє оголошення на інтернет-ресурс OLX чи у місцеві газети оголошень, то, скоріше за все, оголошення там загубиться. Потенційний покупець не знайде його і ви втратите шанс швидкого продажу. Так можна продавати роками.
Щоб такого не було – вам наша порада: зробіть якісні фотографії, опишіть детально ваш об'єкт, знайдіть для себе якомога більше інформаційних джерел, де можна було б розповісти про своє майно. Вказуйте лише правдиву інформацію.
Також враховуйте той фактор, що на сьогодні більша частина суспільства орієнтується саме на інтернет, а не на друковані видання.
Створіть максимальне інформаційне охоплення.

5. Торгувались по телефону і втрачали потенційних покупців
Погодьтесь, без сенсу торгуватись по телефону, не побачивши вашої нерухомості. Тут розмова ні про що, тому запрошуйте потенційних покупців подивитись квартиру, будинок, комерційну нерухомість для більш предметної розмови.
На оглядах радимо пропонувати покупцю заповнити оферту на покупку, іншими словами, - свою пропозицію для вас, де потрібно зазначити, за яку ціну готові купити майно та приблизну дату розрахунку.
Це дасть вам як власнику зрозуміти наміри покупця, визначити серед всіх пропозицій ту, яка найбільш вигідна.

6. Не брали завдатку
Гарантією подальшого продажу нерухомості є договір завдатку. Його потрібно укладати, щоб бути впевненим, що ви все-таки продасте нерухомість і почати готувати експертну оцінку та інші документи до дня переоформлення. Ви себе страхуєте, адже в житті буває різне – покупець передумав чи знайшов щось інше, не бере трубку чи поза зоною досяжності. Таке буває доволі часто.
Зауважимо, що у договорі завдатку прописуються всі підготовчі нюанси до переоформлення.
«Продавати і продати – це різні речі. А, наприклад, знайти реального покупця за 4 тижні по максимальній ринковій ціні – це копітка праця. Зауважу, що не можна бути хорошим спеціалістом, охоплюючи всі сфери», - каже Роман Вольчинський.

«Компанія «Атланта Нерухомість» має окремі відділи – відділ житлової нерухомості та відділ комерційної нерухомості, де вузькоспеціалізовані фахівці допомагають продати нерухомість. До того ж, відділ комерційної нерухомості займається не тільки продажем, але й орендою», - розповідає Олександр Данкін.

Аби бути професіоналами, працівники компанії «Атланта Нерухомість» постійно проходять курси, семінари, тренінги для підвищення професійної майстерності. Завдяки успішній роботі, компанія є сертифікованим членом АФНУ (Асоціація Фахівців з Нерухомості України), а головним показником є завжди задоволені клієнти. У цій справі компанія «Атланта Нерухомість» – лідер у Луцьку, яка сформована з команди експертів, за плечима яких понад 20 років досвіду.